Baltas medicininis chalatas ar spalvota medicinine apranga

Klasikinis baltas medicininis chalatas arba spalvota medicininė  apranga – ka išsirinkti?

Visuotinai yra priimta, kad klasikinė mediko apranga yra baltas chalatas. Matant gydytoją vilkint sniego baltumo uniformą, iškart jaučiama švara, nepriekaištinga išvaizda. Tuo pačiu metu, vis dažniau, šiuolaikiniai gydytojai savo darbo vietoje pasirodo apsirengę spalvotais kostiumais.   Kodėl? Nejaugi baltas medicininis chalatas neteko savo populiarumo ir aktualumo, nejaugi spalvota apranga, pasiuta naudojant moderniausia technika, užtemdė savo privalumais prieš tai buvusią klasiką? Siūlome išsiaiškinti.

Šiuolaikinių dizainerių pasūlymas

Baltas medicininis chalatas visuomet bus pirmojo vietoje tarp visų pasiūlytų variantų. Viso pasaulio gydytojai jokiu būdu neatsisveikins su tokia uniforma. Tiesa, daugumoje atvejų, balta medicininė apranga tampa labiau šventiniu gydytojų aprangos variantu.

Kaip pasirodo praktikoje, baltas darbinis kostiumas nevisada tinkamas ir praktiškas. Nors medicinos įstaigose viešpatauja sterili švara, baltas audininys vis tiek suras, kur išsipurvinti. Užtenka vos truputi prisiliesti prie dulkėto paviršiaus ar neatsargiai atlikti paciento apžiūrą ir chalatas praranda savo estetiką. Ką jau kalbėti apie tuos medikus, kurie reguliariai dirba su krauju, medicininiais aparatais arba chemikatais.

Gerai tai, kad dizaineriai, remdamiesi medicinos darbuotojo specifika, sugalvojo daugybę skirtingų spalvotos  medicininės aprangos variantų. Kas labiau patinka: žydras, mėlynas, žalias arba rožinys medicininis chalatas? Toks dizainerių pasiūlymas buvo sugalvotas neatsitiktinai. Pasirodo, kad daugeliui medicinos darbuotojų dirbti dėvint spalvotą medicininę aprangą yra žymiai patogiau. Ypač tai liečia chirurgijos srities atstovus. Dabar apžiūrėkime skirtingus medicinos darbuotojų aprangos variantus ir jų privalumus.

Egzistuoja daugybė versijų, kodėl medikai pradėjo rengti baltą medicininį chalatą. Vieni sako, kad tokia uniforma buvo pasiskolinta iš senovės žiniuonių, kiti tvirtina, kad pirmuosius baltus chalatus apsirengė akademiko  Burdenkos vardo lygoninės gydytojai XIX amžiaus pabaigoje.

Tačiau esmė slypi ne šiame fakte. Baltas chalatas yra švaros ir išminties ženklas, asmuo, pasamoningai matydamas šios spalvos rūbą, pradeda pasitikėti be jokių žodžių ir įtikinimų. Pamačius gydytoją dėvinti klasikinę medicininę aprangą, kažkas išgyvena baimą (ypač vaikai), bet tuo pačiu metu žino, kad jam padės, išgydys ir viskas bus gerai. Tai – įrodytas faktas.

Kolorimetrija (mokslas, kuris tyria spalvas ir jų įtaką žmogaus smegenims) po ilgų bandymų ir praktinių tyrimų įrodė, kad balta spalva turi unikalios galios. Ši spalva ne tik įkūnija švarą, nekaltumą ir nuteikia pilnam atsidavimui, bet ir sukelia žmonėms pasitikėjimo jausmą. Nors, tuo pačiu metu,  daugeliui (ypač vaikams) balta spalva asocijuojasi su gydomosiomis manipuliacijomis, injekcijomis.

Netolimoje praeityje (ypač kariniu laikotarpiu) buvo manoma, kad kuo daugiau medicininis chalatas užteptas krauju, tuo labiau patyręs gydytojas. Šiais laikais gydytojui pasirodyti prieš pacientą vilkint nešvarią medicininę apranga yra neleistina. Būtent todėl daugelis patyrusių gydytojų pataria nupirkti kelis medicininius chalatus ir juos saugoti savo spintelėje.

Prie baltos uniformos purvas ir dulkės limpa žaibišku greičiu. Užtenka, kartais, prisiliesti prie laiptinės arba sienos su atidarytu langu ir pamatysime, kad ant balto audinio atsiranda dėmės. Ką jau kalbėti apie medicinos personalą, kuris dirba chirurgijoje arba greitosios priimamajame.

Dar viena neigiama balto medicininio chalato savybė  – esant tam tikram apšvietimui baltas audinys gali akinti gydytoją. Būtent dėl šios priežasties, gydytojai dirbantys chirurgijoje ir kitas personalas operacinėse, renkasi spalvotą medicininę aprangą.

Iš visko, kad buvo pasakyta, galima prieiti išvadą, kad ne visiems medicinos darbuotojams yra naudinga nešioti baltus chalatus. Iš kitos pusės, baltos spalvos medicininę apranga asocijuojasi su gydytojo veikla ir visada bus gydytojo vizitine kortele.

Spalvoti medicininiai chalatai ir kostiumai

Įvesti spalvota medicininę gydytojų uniformą pasiūlė Didžiojoje Britanijoje. Eksperimentas nepavyko. Išart po to, kai medicinos personalas buvo perrengtas spalvota medicinine apranga, buvo pastebėta, kad pacientai pradėjo žvelgti į gydytojus su nepasitikėjimu. Baltas chalatas, atstovėjęs savo pirmenybę, įrodė, kad alternatyvos jam surasti  neįmoanoma.

Iš kitos pusės, gydytojai, dirbantys stacionaro sąlygose, prie operacinių stalų, kabinetuose su specifiniu apšvietimu ir baltomis sienomis, aprsirengę spalvotą medicininę aprangą, jaučia didesnį komfortą. Pasirodo, baltas chalatas akina, verčia akis įsitempti ir įtakoja greita nuovargio atsiradimą. Dėvint spalvotą medicininę aprangą gydytojams yra patogiau dirbti. Būtent taip, žalia, rožinė, mėlyna specialioji apranga palaipsniui užkariaudama reputaciją, pradėjo kovoti už pirmenybę su klasikiniu baltu chalatu.

Šiuolaikiniai dizaineriai, supratę gydytojų norą, iškart pradėjo kurti naujus spalvotos medicininės aprangos medelius. Tokia forma, praktišai, niekuo neblogesnė už klasikinį variantą. Spalva nei kiek neturi įtakos kokybei, mediciniai chalatai puikiai skalbiasi, puikiai perneša dezinfekacijos priemones, neišdega ir dovanoja savo savininkui komfortą.

Pirmieji, kas apsirengė naują spalvotą uniformą, buvo pediatrai. Kaip vėliau paaiškėjo, mažiesiems pacientams tokia naujovė patiko. Vaikai, ramiai, nebijodami, ėjo pas gydytoja ir su malonumu leisdavo juos apžiūrėti.

Chirurgai buvo sekantys, kas po pediatrų atkreipė dėmesį į spalvotą medicininę aprangą. Greitai apsisprendė, kokios spalvos turėtų būti jų uniforma – mėlyną, o geriau – žalia. Operacijos metu chirurgo regėjimas blogėja, raudona spalva užmuilina akis. Situacija apsunkina ryški lempų spalva. Būtent todėl, yra rekomenduoja operacijos metu apsirengi žalios spalvos medicininį chalatą ir kostiumą.

Rožinės spalvos medicininę aprangą mėgsta dėvėti medicinos seselės ir laboratorijų darbuotojai. Ant tokių medicininių chalatų praktiškai nesimato jokių dėmių, paliktų po medicininių manipuliacijų.

Šiuolaikiniai medicininiai chalatai ir kokybiški, jų naudojimo terminas yra ilgas. Audinio spalva neturi jokios įtakos kokybei. Audinys neišdega ir nenusidėėvi nuo dažno skalbimo ir lyginimo.

Nusipirkti patikusi medicininį chalatą rekomenduojame mūsų parduotuvėje. Jeigu pirkėjas pasirinko modelį, tačiau nesurado patinkačios spalvos tarp siūlomo asortimento, mūsų įmonė galės įšpildyti visus pageidavimus pagal jūsų užsakymą.